Varsányi Lajos verpeléti termelő 2000-es évjáratú debrői hárslevelű bora nyerte el a Legjobb Debrői Hárslevelű és a Legjobb Hárslevelű Bor címet az első országos hárslevelűbor-versenyen, amelyet a Heves megyei Verpeléten rendeztek. A legjobb óhárslevelű Polgár Zoltán villányi termelő 1986-os évjáratú bora lett, a legjobb kései szüretelésű bor kategóriában pedig Puklus János tokaj-hegyaljai termelő gazda nyert 1996-os évjáratú borával. A borkülönlegesség kategória fődíját a mádi Promontor Bor Rt.-nek ítélte oda a zsűri 1994-es évjáratú tokaji aszújáért.
