BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól tűrték az aszályt a debreceni kukoricahibridek

2001. április 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kiállták az idő(járás) próbáját a Debrecenben nemesített kukoricahibridek, amelyek jól vizsgáztak a tavalyi aszályos időszakban: míg a hektáronkénti országos termésátlag 4,3 tonna volt, a szárazságtűrő fajták 5,5 tonnás termést produkáltak. Amikor a legtöbb kukorica szárát már leégette a nap, a szárazságtűrő hibridek zöld szárral vészelték át a nehéz időszakot. A debreceni fajtáknak magasabb a fehérjetartalma is más hibridekénél, ami különösen most számít előnynek, amikor takarmányozásra állati eredetű fehérjék már nem alkalmazható0k.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet