BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szövetkezet a Szegedi Konzervgyár megvételére

2001. március 9. péntek, 14:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szövetkezet alakult a januárban bezárt Szegedi Konzervgyár megvásárlására és üzemeltetésére - tájékoztatta Apáti Sándor, a szövetkezet elnöke az MTI-t. Apáti elmondta: a Csongrád Megyei Élelmiszer-feldolgozó és Értékesítési Szövetkezetnek jelenleg 13 tagja van, köztük a Csongrád Megyei Önkormányzat, de további tagokat toboroznak, s máris sok az érdeklődő. A jogi személyek legalább 500 ezer, a magánszemélyek pedig legkevesebb 200 ezer forintos tőkével válhatnak tagjaivá az új társulásnak. Miután az új típusú szövetkezetek az alaptőkéjükkel azonos összegű támogatásra számíthatnak a szaktárcától, az a cél, hogy minél több pénzt hozzanak a belépők - közölte az elnök. Hozzátette: a szövetkezet hamarosan bejelenti vételi szándékát a Szegedi Konzervgyárra a tulajdonos Magyar Fejlesztési Banknál. A gyárban mára megszűnt az úgynevezett zöldségfeldolgozó vonal, amely a térségben mintegy 15 ezer kistermelő munkáját érintette, a termelés utóbb csak konzervgyártásra szűkült. A közelmúltban a megyei önkormányzat mellett több helyi pártszervezet is lépéseket tett a gyár megmentéséért. Az új típusú társulás létrehozását a megyei közgyűlés elnöke, Frank József kezdeményezte. A közgyűlés már novemberben felhatalmazta elnökét arra, hogy az önkormányzatot képviselve lépjen majd be az új szövetkezetbe.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet