Füleki László, a Hagyma Terméktanács elnöke szerint a múlt évben 37 százalékkal kevesebb vöröshagymát takarítottak be, mint a szervezet által tervezett 144 ezer tonnás mennyiség. Erről egy szakmai fórumon beszélt a szakember az MTI tudósítása szerint. Elmondta: a vetésterület a tervezett 6,5 ezer hektár helyett csak 4,3 ezer hektár volt, a kedvezőtlen időjárási tényezők pedig lényegesen csökkentették a gazdaságos termelés esélyeit. Vöröshagymából jelentéktelen mennyiség jutott exportra, és a hazai piacokon megjelent az importáru. Fokhagymából a tervezett 1,8 ezer hektárnál 25 százalékkal kisebb lett a vetésterület tavaly, s a termés is alatta maradt a vártnak, kivitelre a korábbi évek 6-8 ezer tonnájával szemben csak 4 ezer tonna jutott.
