BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kuba a cukortermelés visszaesésével számol

2001. január 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelenlegi betakarítási időszakban Kuba a cukortermelés visszaesésével számol: az 1999/2000. évi 4,06 millió tonnás termés után az ez évi eredmény 4 millió tonna alatt lesz - hírlik kormánykörökből. Az alacsonyabb hozam fő okaként a tavalyi hosszú száraz időszakot jelölik meg. A nyerscukor - akár korábban - továbbra is Kuba fő exportcikke. A nyolcvanas években még több mint évi nyolcmillió tonnát termeltek, de tíz évvel ezelőtt jelentős hanyatlás kezdődött. A szektor továbbra sem túlságosan hatékony, s ehhez - a dpa hírügynökség által idézett kubai közgazdászok szerint - hozzájárul az is, hogy tavaly az ültetvényeket kimerítették.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet