A jelenlegi betakarítási időszakban Kuba a cukortermelés visszaesésével számol: az 1999/2000. évi 4,06 millió tonnás termés után az ez évi eredmény 4 millió tonna alatt lesz - hírlik kormánykörökből. Az alacsonyabb hozam fő okaként a tavalyi hosszú száraz időszakot jelölik meg. A nyerscukor - akár korábban - továbbra is Kuba fő exportcikke. A nyolcvanas években még több mint évi nyolcmillió tonnát termeltek, de tíz évvel ezelőtt jelentős hanyatlás kezdődött. A szektor továbbra sem túlságosan hatékony, s ehhez - a dpa hírügynökség által idézett kubai közgazdászok szerint - hozzájárul az is, hogy tavaly az ültetvényeket kimerítették.
