BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

NAV-osra támadt, börtönbe megy

A bíróság hivatalos személy elleni erőszak, valamint közúti veszélyeztetés bűntettében bűnösnek találta azt a budapesti kereskedőt, aki a NAV végrehajtóival szemben erőszakoskodott és ezzel megakadályozta a jogszerű intézkedést. Az ítélet halmazati büntetésként egy év börtönbüntetéssel és két év járművezetéstől való eltiltással szankcionálta az elkövetőt.

2015. szeptember 10. csütörtök, 08:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ítélet született abban a büntetőügyben, mely 2012-ben, hivatalos személy elleni erőszak, valamint közúti veszélyeztetés bűntettében indult egy fővárosi kereskedelmi cég ügyvezetőjével szemben - közölte az adóhatóság.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal végrehajtói hivatali minőségükben, köztartozás behajtása céljából keresték fel a társaság egyik budapesti bevásárlóközpontban lévő üzletét. A cég ügyvezetője azonban nem volt hajlandó együttműködni a magukat igazoló végrehajtókkal, és a hivatalos eljárás megakadályozására sietve távozott. Közben az üzlet fémrácsát ráengedte az egyik végrehajtóra, másikukat pedig teherautójával elsodorta.

A bíróság egy év börtönbüntetést szabott ki az elkövetőre és két évre eltiltotta a járművezetéstől. A szabadságvesztés végrehajtását két évi próbaidőre felfüggesztették.

A közlemény megjegyzi: nem példa nélküli, hogy atrocitás ér munkájukat végző NAV-osokat. A legsúlyosabb eset ez év elején történt, amikor a NAV két munkatársára durván rátámadtak, és egyikük belehalt sérüléseibe, kollégáját pedig életveszélyes állapotban szállították kórházba. Az akkori sajtóinformációk szerint egy zavartan viselkedő, korábban már többször is pszichiátriai kezelés alatt állt, szobafestőként dolgozó férfi késelte meg az őt adóhátraléka miatt felkereső NAV-dolgozókat a XX. kerületben.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet