BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hiába fizetett Messi, bíróság elé állítják

Messiéknek a bíróságon kell felelniük három rendbeli adócsalás miatt.

2015. június 10. szerda, 16:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elutasították Lionel Messiék fellebbezését, így a barcelonai csatárnak bíróság elé kell állnia adócsalás vádjával - írta az Index.

A vád szerint Messi és a menedzsereként működő apja, Jorge Messi 2007 és 2009 között 4,1 millió eurónyi adót nem fizetett meg.

Azt állítják, hogy amikor Jorge Messi értékesítette Messi imázsjogait, akkor azt belizei és uruguayi cégeken keresztül bonyolította, hogy Spanyolországban ne kelljen neki adót fizetnie. Messi apja minden felelősséget vállalt, de a futballistát is beidézik, mert a vád szerint tudomása volt arra, hogy fiktív cégek láncolatát hozták létre, hogy eltüntessék az adóhivatal elől a szponzorpénzeket.

Az eljárást annak ellenére lefolytatják, hogy a Messi család tavaly önkéntesen ötmillió eurót utalt át a spanyol adóhatóságoknak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet