BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdokat fizetnek a bűnbánó adózók

Idén az első negyedévben 98 új stabilitási megtakarítási számlát nyitottak a bűnbánó adófizetők, amelyre összesen 7,1 milliárd forintot fizettek be - olvasható a Magyar Nemzet pénteki számában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közlésére hivatkozva.

2015. április 24. péntek, 08:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A program 2013-as indulása óta összesen 708 kontót nyitottak, amelyre 44,9 milliárd forintot fizettek be. Idén eddig a számlanyitások száma jóval elmarad a korábbi negyedéves teljesítményétől, amikor rendre 166, 155, illetve 215 magánszemély döntött úgy, hogy hazahozza a pénzét.

A konstrukció lényege, hogy a magánszemélyek által elhelyezett, legkevesebb ötmillió forintos összeg származását és a közteherfizetést nem firtatja az adóhatóság, ha abból meghatározott feltételek mellett öt évre államkötvénybe fektetik a pénzt - ismerteti a Magyar Nemzet.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet