BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Illegális fémkereskedőkre csapott le a NAV

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei Pest megye településein több mint három tonna, szabálytalanul felhalmozott fémhulladékot foglaltak le. A kiszabott bírságok összege meghaladja a 3 millió forintot.

2015. március 14. szombat, 11:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzügyőrök illegális fémkereskedelmi tevékenység miatt több mint három tonna fémet, többek közt vasat, rézkábelt és alumíniumforgácsot illetve különböző fémhulladékokat foglaltak le. Az eddig kiszabott bírságok összege több mint 3,2 millió forint.

A NAV Bevetési Főigazgatóságának pénzügyőrei a fővárosban és környékén, több településen is végeztek szúrópróbaszerű ellenőrzéseket, főként magánszemélyek ingatlanán, melyek az ott tárolt nagy mennyiségű fémhulladék miatt váltak gyanússá - derül ki a hivatal közleményéből.

A jogszabály alapján személyes tulajdonú ingatlanon maximum 3 köbméter, kizárólag a háztartásban keletkező fémhulladékot lehet tárolni. Számos esetben találtak az engedélyezettnél nagyobb mennyiségű fémet, melyekről egyértelműen megállapítható volt, hogy nem keletkezhettek a háztartásokban, hanem vélhetően illegális tevékenységből származnak. Az ellenőrzést végzők a szabálytalanul felhalmozott fémhulladékot minden esetben lefoglalták - derül ki a NAV közleményéből.

Emellett közúti ellenőrzések alkalmával is találkoztak szabálytalan fémszállítással. Fémkereskedelmi engedélyköteles anyag csak a megfelelő okmányok birtokában szállítható, ami több ellenőrzött szállítmány esetében nem állt rendelkezésre. A szabálytalanul szállított engedélyköteles anyagokat szintén lefoglalták.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet