BUX 139228.75 -0,05 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét lecsapott a NAV - több tonna hús bánta

Külföldről illegálisan behozott 11 tonna nyershúsra csapott le egy húszfős akciócsoport. Az ügyben több nagyobb magyarországi húsfeldolgozó is érintett. (Képünk illusztráció)

2013. november 11. hétfő, 14:31

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken nulla óra után a 16 adóellenőrből és pénzügyőrből álló akciócsoport a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) négy munkatársával közösen ütött rajta a húscsempészeken, miután a NAV Pest megyei Adóigazgatóságához jelzés érkezett, miszerint az egyik dunakeszi bevásárlóközpont parkolójában éjszakánként illegális húsátrakás zajlik.

A külföldi kamionokból előkerült darabolt baromfi nyersárura és hasított félsertésekre a helyszínen már több magyar húsipari cég teherautója várakozott, hogy az illegális hússzállítmányt fővárosi és vidéki vágóhidakon keresztül adózatlanul értékesítsék a hazai piacon - olvasható a NAV közleményében. A termékek állapotából a NÉBIH szakemberei arra következtettek, hogy a húst vélhetően szabálytalanul tárolták, levet engedett, majd újrafagyasztották. Az árun ráadásul semmilyen jelölés nem szerepelt, így annak bizonytalan eredete és állapota miatt a teljes mennyiséget megsemmisítették.

A NAV nyilvántartása szerint az ügyben érintett magyar cégek áfabevallást eddig nem nyújtottak be és közösségen belüli beszerzésről sem vallottak. Velük szemben az adóhatóság már a rajtaütést megelőzően áfa-ellenőrzéseket indított, ám további vizsgálatokat is folytatnának, mivel az ügyben egy európai csalási lánc ismert tagja és több nagyobb hazai cég is érintett.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet