BUX 139013.22 -0,21 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Matolcsy: díjcsökkentést hozhat a telefonadó

A Nemzetgazdasági Minisztérium optimista a telefonadó bevezetésével kapcsolatban, a miniszter szerint a forgalom visszaesése csak átmeneti lehet, amire a szolgáltatók díjcsökkentéssel reagálnak.

2012. május 8. kedd, 18:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Invitel a percalapú telefonadót támogatja, szemben a Magyar Telekommal, a Vodafone-nal és a Telenor Magyarországgal, amelyek számára az ügyfélalapú adókivetés tűnik elfogadhatóbbnak. A szolgáltatók a forgalomcsökkenés, és növekvő terheik miatt aggódnak, a Nemzetgazdasági Minisztérium azonban optimista, úgy véli: a forgalom csökkenése csak átmeneti lehet.

Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter keddi, írásbeli kérdésre adott válaszában úgy fogalmaz: lehetséges, hogy az adó bevezetése a kezdeti időszakban a beszélgetések időtartamának némi csökkenésével jár. Erre vélhetően rövid időn belül díjcsökkentéssel reagálnak majd a távközlési szolgáltatók, erősítve egyébként azt a tendenciát, hogy a telefonszolgáltatások költsége évről évre csökkenő. Ezért az esetleges fogyasztáscsökkenés nem lesz tartós, a korábbi évekhez hasonlóan a beszélgetések időtartama növekvő pályán marad - áll a parlament honlapján megjelent válaszban.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet