BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt a fontos SZJA-határidő

Szerdáig lehet kérni az egyszerűsített adómegállapítást az adóhivataltól. Aki ezt most nem kéri annak május 20-ig kell a tavalyi jövedelméről vallani.

2012. február 14. kedd, 15:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Február 15-ig kérhetik az adózok az adóhivataltól adójuk megállapítását 2011-es jövedelmeik után - hívja fel a figyelmet a Deloitte. Ha a magánszemély adóját a munkáltatója nem állapítja meg, ez esetben a munkáltató köteles felhívni a magánszemély figyelmét az ún. egyszerűsített bevallás választásának lehetőségére. Az egyszerűsített bevallás az adóhatóság segítségével történő adómegállapítás, amely a magánszemély által benyújtott bevallásnak (önadózás) minősül - mondta Veszprémi István, a Deloitte Zrt. adópartnere elmondta.

A adómegállapítást vagy a postán az adócsomagban kapott nyomtatványon, vagy elektronikus úton lehet kérni. Egyszerűsített bevallást azonban kizárólag az a magánszemély választhat, aki tavaly kizárólag olyan bevételt szerzett, amelyből történt adó(előleg)levonás, vagy ingó vagyontárgy, ingatlan értékesítéséből származó jövedelem miatt van adókötelezettsége

Nem zárja ki az egyszerűsített bevallást, ha a magánszemély családi kedvezményt, adókedvezményt érvényesít, illetve önkéntes pénztári kedvezményt vesz igénybe, illetve az szja mellett ekho-t egyszerűsített közteherviselési hozzájárulást) fizetett. Ugyanakkor az egyébi vállalkozók nem élhetnek az egyszerűsített bevallással.

Veszprémi István hozzátette: Az adóhatóság az egyszerűsített bevallás választásához szükséges adózói nyilatkozatot feldolgozza, megállapítja az adóalapot, az adót, a visszatérítendő vagy befizetendő adót, az ezeket tartalmazó egyszerűsített adóbevallást pedig április 30. napjáig küldi el az adózónak. A magánszemély a bevallás kézhezvételét követően elfogadja, vagy javíthatja az adóhatóság által előkészített bevallást, amelyet aláírva 2012. május 20-ig kell visszaküldenie az adóhatóságnak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet