BUX 139119.42 -0,13 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Így büntetik, ha elmarad a béremelés 2012-ben

Ha a munkaadó nem kompenzálja az adószabályok munkavállalókra hátrányos hatását úgy, hogy a nettó bér ne csökkenjen, állami szankciókra számíthat.

2012. január 1. vasárnap, 10:22

Fotó: Kapott_NEM_jelenik_meg_FE-n / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szankcionálja a törvény a bérkompenzáció elmulasztását januártól: azoknak a munkaadóknak, akik nem emelik a 300 ezer forint alatti munkabéreket annyira, hogy azok nettó összege ne változzon, a munkaügyi ellenőrzések során bírságra nem kell számítaniuk, viszont két évig nem indulhatnak közbeszerzésen, és kizárják magukat az állami támogatásokból is. Az erről szóló, nyáron született törvény január 1-jén lép hatályba.

A munkaügyi hatóság - amennyiben jogsértést tár fel - határozatot hoz, de bírságot nem alkalmazhat. A jogsértés megállapítása alól mentesül a munkaadó, amennyiben igazolja, hogy a munkavállalóinak kétharmadánál végrehajtotta a kompenzációt.

A munkaadó a jogsértést megállapító jogerős határozattól számított két évig közbeszerzési eljáráson ajánlattevőként nem indulhat, és a központi költségvetésből, valamint elkülönített állami pénzalapokból származó támogatásban nem részesülhet.

Az NGM a napokban módszertani útmutatót tett közzé az elvárt béremelés végrehajtásáról - erről részleteket itt olvashat.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet