A Vöröskereszt nevében gyűjtött használt ruhákat egy cég, ám azokat nem az eredeti célnak megfelelően kezelte. A vállalkozás meglehetősen sikeres kampányt folytatott, hiszen összesen 1300 tonna ruhát gyűjtött össze. Ebből azonban mindössze 500 kilóra tartott igényt a segélyszervezet Pest megyei szervezete. A maradékot a Fejér megyei cég eladta.
Ez még nem is lett volna baj, ám a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerint az ügyleten nyerészkedett a vállalkozás. Míg a használtruha-piacon ugyanis 2500 forintba is kerülhet az áru kilója, a társaság a Vöröskeresztnek mindössze 15 forintot juttatott az eladott áru után kilónként − az nem derült ki, mennyiért adta el végül a cég a ruhákat, vagyis mekkora volt az az összeg, amelyet megtartott.
A társaság − amellett, hogy a hatóság szerint visszaélt a segélyszervezet nevével − az adóbevallását sem készítette el megfelelően. Ebben ugyanis szabálytalanul csökkentette a Vöröskeresztnek átutalt összeggel az adóalapját, így a költségvetést is megkárosította. Két év alatt jelentős kár keletkezett a cég tevékenysége miatt − hogy mennyi, azt nem hozta nyilvánosságra a hatóság.
Nem ez a vállalkozás az egyetlen, amelyre hasonló ügyek miatt felfigyelt a hatóság. Jóllehet ennél nagyüzemibb módon, de hasonló csalást követett el néhány évvel ezelőtt az Egy Másért Alapítvány is. A szervezet az áfamentesen kapott konzerveket értékesítette tovább külföldre, jelentős, több milliárd forintos kárt okozva a költségvetésnek.
