BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem sieti el a szigorítást a Fed

A Federal Reserve a várakozásoknak megfelelően nem változtatott a történelmi mélységben, 0 és 0,25 százalék közötti sávban tartott irányadó kamatlábon, és jelezte, a korábban felvázolt menetrend szerint befejezi a mennyiségi lazítást – derül ki a Fed nyíltpiaci bizottságának (FOMC) rendhagyó módon szerda délután kiadott közleményéből.

2011. április 27. szerda, 18:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újdonságot jelent a januári közleményhez képest, hogy a FOMC tudomásul veszi, hogy gyorsult az infláció az utóbbi hónapokban, főleg az árupiaci áremelkedések miatt, ám az alapvető inflációs nyomást továbbra sem tartja jelentősnek. A FOMC szerint az amerikai gazdasági növekedés üteme \"mérsékelt\", a munkaerőpiac csak fokozatosan javult, és az ingatlanpiac állapota továbbra is aggodalomra ad okot.

A tavaly novemberben meghirdetett 600 milliárd dolláros államkötvény-vásárlási program (QE2) befejezésével kapcsolatban nem hangzott el újdonság a közleményben, eszerint tehát a korábban ismertetett menetrend szerint júniussal befejeződik a program.

Az amerikai tőzsdeindexek enyhe emelkedéssel reagáltak a közleményre.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet