BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fellegi felügyeli a kormányzati informatikai ügynökséget

Új kormányzati ügynökséget hoz létre a Nemzeti fejlesztési minisztérium - amely az összes kormányzati informatikai beruházást koordinálja a jövőben - derül ki egy kormányrendelet-tervezetből.

2010. október 6. szerda, 15:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új, Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) felállítását tervezi a kormány a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium felügyelete alatt - derül ki a kormány elé terjesztett rendelet-tervezetből.

Az új ügynökség felügyeli a jövőben induló kormányzati informatikai projekteket - illetve külön döntés után átveszi a már futó fejlesztéseket.

A KIFÜ kiemelt feladata lesz az uniós forrásokból finanszírozott elektronikus közigazgatási operatív program és az államreform operatív program felügyelete.

Az új ügynökség ezen túl részt vesz közigazgatási reform informatikai feladatainak előkészítésben.

A leendő ügynökség a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium felügyelete alatt működik, az ügynökség elnökét is Fellegi Tamás miniszter nevezheti ki a tervezet szerint.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet