Új, Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) felállítását tervezi a kormány a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium felügyelete alatt - derül ki a kormány elé terjesztett rendelet-tervezetből.
Az új ügynökség felügyeli a jövőben induló kormányzati informatikai projekteket - illetve külön döntés után átveszi a már futó fejlesztéseket.
A KIFÜ kiemelt feladata lesz az uniós forrásokból finanszírozott elektronikus közigazgatási operatív program és az államreform operatív program felügyelete.
Az új ügynökség ezen túl részt vesz közigazgatási reform informatikai feladatainak előkészítésben.
A leendő ügynökség a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium felügyelete alatt működik, az ügynökség elnökét is Fellegi Tamás miniszter nevezheti ki a tervezet szerint.
