BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cégek ezreit szüntetheti meg az APEH

A magyar cégek körülbelül 15 százaléka, 60 ezer cég nem adta be időben a tavalyi gazdálkodásáról készült beszámolóját az APEH-nek - írja szerdai számában a Magyar Nemzet.

2010. október 6. szerda, 11:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az adóhatóság 2009 óta kérdőre vonja azokat a vállalkozásokat, amelyek nem készítik el beszámolóikat, nem közlik a gazdálkodásukról készített kimutatást.

Az APEH szeptember közepéig negyvenezer figyelmeztető levelet küldött a vállalkozásoknak, amelyben felszólította őket mulasztásuk pótlására. A felszólítás után 14 ezer cég pótolta a mérlegbeszámoló elkészítését.

Azok a vállalkozások, amelyek a levél kézhezvétele után sem készítik el beszámolójukat, súlyosabb szankcióra, adószámuk felfüggesztésére számíthatnak. Az APEH szeptemberig 16 400 titkolódzó társaságnál élt ezzel a szankcióval. A felfüggesztés 60 napig tart, ha addig nem történik meg a pótlás, akkor a vállalkozás megszüntetését kezdeményezi az adóhatóság.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet