BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz hír az autósoknak, marad a regadó

A költségvetési bizottság a mai ülésén megszavazta, hogy az egyházi intézményfenntartók az idei egyszeri kiegészítő támogatáson túl további egy milliárd forintot kaphassanak. A bizottság elfogadta azt a kormánypárti javaslatot is, hogy az ügyvédeket és jogtanácsosokat közbeszerzés nélkül alkalmazhassák az intézmények, a regadó törlését indítványozó jobbikos javaslatot azonban visszadobták.

2010. október 4. hétfő, 16:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A költségvetési bizottság mai ülésén elfogadásra javasolta az ÁSZ tavalyi tevékenységéről szóló jelentést, és támogatta két kormánypárti képviselő azon javaslatát, hogy az egyházi intézményfenntartók az idei első félévben biztosított egyszeri kiegészítő támogatáson túl, azzal azonos jogcímen decemberben további több mint 1 milliárd forintot kapjanak. A kiegészítő támogatás összegét a kormány 3,3 milliárd forintra kalkulálta, az ÁSZ számításai szerint azonban 4,3 milliárd forint járna az egyházi intézményfenntartóknak, ezért a további támogatás.

A bizottság támogatta azt a kormánypárti képviselők által jegyzett indítványt is, amely a közbeszerzési törvényt módosítaná annak érdekében, hogy ne legyen kötelező a jogi szolgáltatások közbeszerzési eljárás útján történő beszerzése a közösségi értékhatár felett sem. Az utóbbi tavaly április óta kötelező, ami a javaslat indoklása szerint lassítja a munkát, többletráfordítással jár, és idegen az ügyvédválasztás ésszerű szempontjaitól is.

Nem engedett tovább a bizottság több jobbikos javaslatot, így Volner János azon indítványát sem, amely a regisztrációs adó eltörlését javasolta. A javaslat indoklása szerint a regisztrációs adó 2003-as bevezetése jelentősen megnövelte a közúti gépjárművek első magyarországi forgalomba helyezésének költségeit, emiatt tömegessé váltak a magyar utakon közlekedő, külföldi rendszámú, de magyar magánszemélyek, illetve cégek által üzemeltetett járművek. A regisztrációs adó eltörléséből származó bevételkiesést a javaslat indoklása szerint ellensúlyozná a megnövekedett eladásokból származó áfa-bevétel.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet