A költségvetési bizottság mai ülésén elfogadásra javasolta az ÁSZ tavalyi tevékenységéről szóló jelentést, és támogatta két kormánypárti képviselő azon javaslatát, hogy az egyházi intézményfenntartók az idei első félévben biztosított egyszeri kiegészítő támogatáson túl, azzal azonos jogcímen decemberben további több mint 1 milliárd forintot kapjanak. A kiegészítő támogatás összegét a kormány 3,3 milliárd forintra kalkulálta, az ÁSZ számításai szerint azonban 4,3 milliárd forint járna az egyházi intézményfenntartóknak, ezért a további támogatás.
A bizottság támogatta azt a kormánypárti képviselők által jegyzett indítványt is, amely a közbeszerzési törvényt módosítaná annak érdekében, hogy ne legyen kötelező a jogi szolgáltatások közbeszerzési eljárás útján történő beszerzése a közösségi értékhatár felett sem. Az utóbbi tavaly április óta kötelező, ami a javaslat indoklása szerint lassítja a munkát, többletráfordítással jár, és idegen az ügyvédválasztás ésszerű szempontjaitól is.
Nem engedett tovább a bizottság több jobbikos javaslatot, így Volner János azon indítványát sem, amely a regisztrációs adó eltörlését javasolta. A javaslat indoklása szerint a regisztrációs adó 2003-as bevezetése jelentősen megnövelte a közúti gépjárművek első magyarországi forgalomba helyezésének költségeit, emiatt tömegessé váltak a magyar utakon közlekedő, külföldi rendszámú, de magyar magánszemélyek, illetve cégek által üzemeltetett járművek. A regisztrációs adó eltörléséből származó bevételkiesést a javaslat indoklása szerint ellensúlyozná a megnövekedett eladásokból származó áfa-bevétel.
