BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszaestek a vámbevételek

A Vám- és Pénzügyőrség az első félévben 521,6 milliárd forintot szedett be, a központi költségvetés bevételeinek 13,7 százalékát - derül ki a vámhatóság gyorsjelentéséből. A beszedett összeg 9,8 százalékkal kisebb a tavalyinál.

2010. július 20. kedd, 16:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A VP bevétele 2009 első félévében 578,3 milliárd forint volt, a költségvetés tárgyidőszaki bevételének 15,1 százaléka.

Regisztrációs és fogyasztási adóból 14,832 milliárd forint folyt be, az előirányzat 37,7 százaléka. A VP bevétele a tavalyi első félévben ebből közel 22 milliárd forint volt, ami a tavalyi bevétel 65,4 százalékos teljesítését jelentette.

A jövedéki adóbevétel 358,5 milliárd forintot tett ki az első félévben, az előirányzat 40,2 százalékát. A VP bevétele tavaly ilyenkor 386,4 milliárd forint volt, amivel a tavalyi bevétel 44,5 százaléka teljesült.

Az import áfabevételeknél a teljesítés 44,2 százalék (88,3 milliárd forint), a dohánygyártmányoknál 41,2 százalék (33,6 milliárd forint), az energiaadóból pedig 62,7 százalék (10,3 milliárd forint).

A bérfőzési szeszadóból 2,4 milliárd forint bevétele származott a központi költségvetésnek.

Környezetvédelmi termékdíj címén június végéig 8,6 milliárd forintot - az előirányzat 40,5 százaléka - szedett be a vámhatóság.

A nem tervezett járulékos bevételek (kamat, bírság és pótlék) összege összesen 1,2 milliárd forintot tett ki, míg az illetékbevétel 70 millió forintot.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet