BUX 139140.07 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszűnhet a tévédíj

Nagyjából egymilliárd forinttal több maradhat a vendéglátósok és a szállodások zsebében, ha a parlament elfogadja a televíziókészülék-üzembentartási díj eltörléséről szóló javaslatot, amelyről a napokban szavaz a Ház - olvasható a szerdai Világgazdaságban.

2010. július 14. szerda, 07:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gazdasági napilap beszámolója szerint az indítvány csak az idei évre rögzíti, hogy augusztus elsejétől az állam vállalná át ezt a díjat a vállalkozóktól, de valószínűleg ez a jövő évben is így marad.

A készülékenként nagyjából 1800 forintos díjat gyakorlatilag az összes szállodatípusban fizetni kellett, akkor is, ha vendég híján nem is használták a készülékeket. Ez akár évi kétmillió forintjába is kerülhetett egy-egy vállalkozásnak - áll a cikkben.

A Világgazdaság szerint a vendéglátóhelyeknek a tévédíj eltörlése után is kell fizetniük a televíziók, illetve a rádiók után, méghozzá szerzői jogdíjat az Artisjusnak.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet