BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

APEH-elnökhelyettesi székbe ül a Posta-elnök

Vida Ildikó, az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) hétfőn kinevezett elnöke szerdán Kalmár Istvánt nevezte ki az állami adóhatóság informatikai elnökhelyettesévé.

2010. június 30. szerda, 19:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az APEH eddigi informatikai elnökhelyettese, Jacsó Tamás a jövőben az adóhivatal Számítástechnikai és Adóelszámolási Intézetének (SZTADI) főigazgatói posztját tölti be. Az intézet igazgatója továbbra is Lucza Vilmos marad.

Az 59 éves Kalmár István - villamosmérnök, informatikus - 1998 és 2000 között már dolgozott az adóhivatalban. Elnökhelyettesként hozzá tartozott az APEH informatikai rendszerének irányítása, valamint nyolc megyei igazgatóság adó- és járulékszakmai felügyelete. Nevéhez, és ehhez az időszakhoz fűződik az APEH teljes informatikai rendszerének megújítása és a járulékintegráció.

Kalmár István több fontos megbízatást töltött be állami és magáncégeknél. 2000-től 2002 júniusáig először a Magyar Posta Rt. felügyelő bizottságának elnöke, majd elnök-vezérigazgatója volt. Ebben az időszakban ő indította el az elektronikus közbeszerzést, a Diákhitel programot, és tervezte meg a Magyar Posta új logisztikai központját. 2004-től tagja a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanácsnak.

Kalmárt a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. Igazgatósága június 24-ei határozatában a Magyar Posta Zrt. igazgatóságának elnökévé nevezte ki.

Economx
Economx
MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet