BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amivel az ügyfél elégedett

2009. július 14. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ügyfél-elégedettségi felmérésbe kezdett a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség a múlt hét pénteken. Az NFÜ ügyfélkapcsolatait kívánja javítani a visszajelzések alapján. Kérdés persze, mindez csak a honlap fejlesztését jelenti vagy kiterjed az általános kommunikációra, adott esetben pedig magukra a pályázatokra is. A legtöbb kritika ugyanis nem a hétköznapi értelemben vett ügyfélkapcsolatokra vonatkozik.
A megfogalmazott kifogások sokkal inkább a folyton változó, ennek ellenére vagy épp emiatt nehezen átlátható pályázati feltételeket érintik. Az AAM Tanácsadó Zrt. felmérései szerint voltaképpen az a legnagyobb probléma, hogy a rendszert - beleértve a pályáztatást és a támogatások leosztását is - nem egy hivatali jellegű intézmény tudja a leghatékonyabban működtetni, hiszen egy sor olyan feladatot kell elvégezni, ami sosem volt egy állami intézmény dolga - például a gyors forráskihelyezés.
Persze egy szempontból megmagyarázható a lassúság, korábban soha nem végzett hasonló feladatot egyetlen állami intézmény sem, sőt a magyarországi vállalkozások sem szembesültek azzal, hogy kemény feltételekhez kötött pályázati anyagot kell letenniük az asztalra. Ugyanakkor az, hogy meg lehet magyarázni a lassúságot és tétovaságot, nem segít azokon a cégeken, amelyek nem jutnak időben forráshoz, amelyeknek a módosítások miatt folyamatosan korrigálniuk kell a pályázati anyagukat. A Jeremie program esetében a rossz pályázati kiírás és a rossz lebonyolítás következménye az lett, hogy több mint 30 milliárd forint támogatás felhasználása és kihelyezése mintegy fél évet csúszik.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet