BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alig valaki fizet majd vagyonadót

Bajnai Gordon szerint Magyarországon az emberek félnek az ingatlanadótól, de nagyon sokan megnyugodhatnak, mert a kormány olyan vagyonadót vezet be, amely a lakosság 95 százalékát nem terheli majd.

2009. május 22. péntek, 09:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A miniszterelnök a Magyar Televízió Este című műsorában elmondta: a vagyonadó bevezetése - figyelembe véve a politikai hullámverést is - még így is megéri a kormánynak, hiszen le kell bontani az évtizedes tabukat a politikai életben, mert az országban éppen ezek miatt nem lehetett haladni az elmúlt években. Bajnai szerint a vagyonadó jelenleg tervezett formája igazságos és vállalható - írta az MTI.

A kormányfő becslése szerint a vagyonadó bevezetéséből 40-50 milliárd forint bevétele lesz a költségvetésnek, amelynek "minden fillérét" a személyi jövedelemadó csökkentésére fordítják.

A miniszterelnök úgy látja: legalább három csoportba sorolhatók azok, akiknek 30 millió forintnál nagyobb értékű ingatlana van. Az egyik csoport az, akik kemény munkával, sikerrel, tehetséggel szerezték vagyonukat. Rájuk vonatkozóan azt mondta: ha tisztességesen és becsületesen adóznak, akkor a most meghirdetett változásokkal sokkal többet fognak nyerni, mint amennyibe nekik a vagyonadó kerül.

Másik csoportba sorolta azokat, akik minimálbéren jelentik be magukat, de sokszor 50-100 millió forintos villákban laknak, és nagyértékű autókkal járnak. Véleménye szerint ők irritálják a társadalmat, de ezt csökkentheti a vagyonadó bevezetése, mert az csökkenti az igazságtalanságokat.

Bajnai a harmadik csoportba a nyugdíjasokat, a munkanélkülieket, nagycsaládosokat és az egyedi élethelyzetbe került embereket sorolta, aki számára tartalmaz mentességet a vagyonadó rendszere.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet