BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig túladóztatják a magyart

Az összes OECD-tagország közül tavaly is Belgiumban, Magyarországon és Németországban volt a legmagasabb a munkáltatóktól és a munkavállalóktól levont, munkabért terhelő adók és járulékok aránya - tette közzé új felmérésének eredményét az OECD.

2009. május 12. kedd, 17:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MTI-Eco által ismertetett elemzés szerint Belgiumban 56,0 százalékot (2007-ben 55,5 százalékot), Magyarországon 54,1 százalékot (2007-ben 54,4 százalékot), Németországban 52,0 százalékot (2007-ben 52,2 százalékot) tettek ki az elvonások tavaly az átlagfizetésre vetítve.

Az összes bérteher Mexikóban, Dél-Koreában és Új-Zélandon volt tavaly a legkisebb (rendre 15,1 százalék, 20,3 százalék, illetve 21,2 százalék) - az OECD-átlag 37,4 százalékon állt.

A jelentés szerint több OECD-tagállamban enyhén csökkentek a béreket terhelő adók tavaly - a legnagyobb mértékben Lengyelországban (3,2 százalékponttal, 39,7 százalékra) és Törökországban (3 százalékponttal, 39,7 százalékra).

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet