A Magyar Gépjármű-kereskedők Országos Egyesülete (MGOE) támogatja a gazdasági tárca azon felvetését, amely szerint a kormány mérsékelné, átrendezné és több lépcsőben aztán meg is szüntetné a regisztrációs adót. Az MGOE közleménye szerint ugyanis amellett, hogy ez az adónem túlzott terheket ró a társadalomra, többszázezer munkahely meglétét fenyegeti.A regisztrációs adó 2004-es bevezetése óta folyamatosan, jelentős mértékben esett vissza Magyarországon mind az új-, mind a használt gépjárművek értékesítése. Az egyesület közleményében leszögezi: míg 2003-ban több mint 208,4 ezer új autót hoztak be az országba, addig a tavaly esztendőben már csak 152,8 ezer új gépkocsi talált gazdára.A munkahelyek védelmében is lépnie kell a kormánynak a regisztrációs adóval kapcsolatban: európai viszonylatban ugyanis Magyarországon a legmagasabb ez az adóteher bruttó 160 ezer forintos átlagkeresethez képest. Az MGOE szerint több mint tízezer autó közlekedik a hazai utakon más országokban kiadott rendszámmal.
