A jogsértő cég 2005 szeptemberében 301 gépkocsit importált 3,6 millió euró értékben uniós tagországokból, amelyeket forgalomba helyezést követően értékesített. A fináncok megállapították, hogy 20 autót hamis regadó-igazolással helyezték forgalomba, így a vállalkozás 21 millió forint regadó és 5 millió forint áfát nem fizetett meg. A kft. adóbevallásai alapján megalapozott a gyanú arra, hogy a 301 jármű után egyáltalán nem fizettek áfát, így negyedmilliárddal megrövidítve a büdzsét.
A regadó-visszatérésért eddig egyébként nem tolongtak az arra jogosultak. A VPOP-hoz a lehetséges 73 ezerből 20 ezer kérelem érkezett be, ezek jó része megalapozott volt, így a hatóság 2,5 milliárd forintnyi regadót és 370 millió forint kamatot fizetett az érintetteknek. Jellemzően azok fordultak a hivatalhoz, akik maguk vámkezeltették az adott járművet. Az autót kereskedőktől vásárlók többsége ugyanis nem igazán tud beszerezni olyan számlát, amin tételesen szerepel a regadó összege, ez pedig az igénylés feltétele.
