BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Regadócsalókra bukkantak a fináncok

Az utóbbi időszak legjelentősebb regadócsalását derítette fel a Vám- és Pénzügyőrség.

2007. június 6. szerda, 12:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jogsértő cég 2005 szeptemberében 301 gépkocsit importált 3,6 millió euró értékben uniós tagországokból, amelyeket forgalomba helyezést követően értékesített. A fináncok megállapították, hogy 20 autót hamis regadó-igazolással helyezték forgalomba, így a vállalkozás 21 millió forint regadó és 5 millió forint áfát nem fizetett meg. A kft. adóbevallásai alapján megalapozott a gyanú arra, hogy a 301 jármű után egyáltalán nem fizettek áfát, így negyedmilliárddal megrövidítve a büdzsét.

A regadó-visszatérésért eddig egyébként nem tolongtak az arra jogosultak. A VPOP-hoz a lehetséges 73 ezerből 20 ezer kérelem érkezett be, ezek jó része megalapozott volt, így a hatóság 2,5 milliárd forintnyi regadót és 370 millió forint kamatot fizetett az érintetteknek. Jellemzően azok fordultak a hivatalhoz, akik maguk vámkezeltették az adott járművet. Az autót kereskedőktől vásárlók többsége ugyanis nem igazán tud beszerezni olyan számlát, amin tételesen szerepel a regadó összege, ez pedig az igénylés feltétele.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet