BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebbet hibáztak, többet kérdeztek az adózók

Az adóhatóság tapasztalatai szerint a 2006. évi nyári jogszabályváltozások a főbb bevallások esetében nem vezettek a hibák számának jelentős növekedéséhez, ami valószínűleg az APEH honlapjáról letöltött bevalláskitöltő programok egyre szélesebb körű alkalmazásának köszönhető.

2007. június 6. szerda, 06:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hibás személyi jövedelemadó-bevallások aránya tavaly 1,5, az idén pedig 7,4 százalékkal csökkent az előző évhez képest. Az áfabevallások esetében rosszabbul alakult a helyzet, a kitöltőprogramok használata ellenére tavaly több mint 12 százalékkal emelkedett az elrontott bevallások aránya 2005-höz viszonyítva, az idén viszont már némi csökkenést tapasztalt a hivatal.

A hibák számának alakulásához vélhetően az adózók információéhsége is hozzájárult, ami az idei első negyedévben igencsak szembetűnő volt. Míg az elmúlt két évben átlagosan 620 ezer kérdést tettek fel a hivatal munkatársainak, addig ebben az esztendőben március végéig már több mint 520 ezret. Sok kérdés merült fel az elektronikus bevallásokkal kapcsolatban, ami január óta a cégek többsége számára kötelező, de az újonnan bevezetett adónemekkel kapcsolatban is nagy volt a bizonytalanság. Az esetek 90 százalékában telefonon kérnek tájékoztatást, nem véletlen, hogy a kapcsolásra általában sokat kell várni.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet