BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

E-bevallás kérdőjelekkel

Veres János pénzügyminiszter, Szikora János, az APEH elnöke, és Baja Ferenc államtitkár értékelték az e-bevallás tapasztalatait.

2007. február 19. hétfő, 10:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év első két hónapjában 3,5 millió bevallás érkezett elektronikusan az APEH-hez. Veres János pénzügyminiszter elmondta: az átállás nem volt egyszerű, mivel "ellentétes várakozásokat" tapasztaltak, de a rendszer kiállta a próbát. Júniusban a VPOP-nél elektronizálják a jövedéki ügyeket, ám azt még nem lehet tudni, hogy ez kötelező lesz-e az ügyfelek számára vagy nem.

Az e-bevallási rendszerre a kormány 8 milliárd forintot fordított. Az e-bevallás kötelezővé tételének köszönhetően az ügyfélkapuk száma csaknem félmillióra emelkedett. Tavaly csak pár tízezer volt - mondta Baja Ferenc.

A tervek szerint uniós forrásokból fogják létrehozni az ügyfélkapu második fázisát, megerősítik a kormányzati elektronikus rendszert, és új szolgáltatásokat is vezetnek be, bár egyelőre nem tudni, hogy melyek lesznek ezek az új szolgáltatások.

Valószínűleg áprilisra határoznak arról, hogy milyen fejlesztéseket hajtanak végre az OEP-nél, a pénzügymisztériumnál, illetve az Elektronikus Kormányzati Központnál.

Egyelőre pontos számok nem állnak rendelkezésre arról, hogy mi, mennyibe fog kerülni, mert először a struktúrát kell létrehozni, aminek az előfeltétele, hogy átszervezzék a közigazgatást.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet