BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mindenki fizet majd ingatlanadót, de marad az iparűzési is

A pénteken publikált konvergenciaprogramból kiderül: marad az iparűzési adó, ingatlanadót pedig a lakosság és a vállalkozások is fizetnek majd.

2006. augusztus 28. hétfő, 08:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Azt eddig is tudni lehetett, hogy a kormány 2008-tól bevezetné az ingatlanadót, az viszont csak most vált egyértelművé, hogy milyen adóalanyi körre. Korábban szó volt róla, hogy a vállalkozásoknak esetleg nem kellene fizetni ezt az adót, de a program nem hagy kétséget: egységes – tehát a lakosságot és a vállalkozókat egyaránt érintő – értékalapú ingatlanadót vezetnek be.

A program rögzíti továbbá, hogy az Országgyűlés által elfogadott törvénymódosítás alapján 2008-tól nem szűnik meg az iparűzési adó. Vagyis két év múlva nemhogy megszűnne egy, a vállalkozásokra nagy terhet rakó adónem, de egy másik is belép mellé. A pénzügyi tárca tervezi ugyan, hogy az iparűzési adót előbb-utóbb megszünteti, ám elképzelhető, hogy helyette egy másik lépne be – összességében tehát akár még nőhet is a helyben kivetett adók száma.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet