Világos választ követeltek a kormánytól az adótörvények mai vitájában az ellenzéki Fidesz képviselői az üzemanyagok jövedéki adójának lehetséges csökkentésével kapcsolatban. Tállai András fideszes képviselő arra figyelmeztetett, hogy a kormány a fuvarozókkal kötött megállapodásban augusztusban felvillantotta az adócsökkentés lehetőségét. Kékesi Tibor szocialista képviselő elmondta: az EU-ban minimális adószintnél csak 10 forinttal nagyobb jelenleg a jövedékiadó-terhelés. A politikus arra kérte az ellenzéki honatyákat, hogy pontosítsák, honnan vonnák el az adócsökkentés miatt kieső forrásokat.
Emlékezetes, hogy a fuvarozók augusztus végén úgy írták alá az ágazat versenyképességének növelését elősegítő 18 pontos megállapodást a kormánnyal, hogy lemondtak az üzemanyagok jövedéki adójának csökkentéséről. Peredi Péter, a Fuvosz főtitkára szerint azért került sor erre a váratlannak is nevezhető lépésre, mert kiderült, hogy a vállalkozók a jövedéki adó mérséklésétől várt költségcsökkenést a megállapodásban szereplő egyéb pontok – többek között az ügyintézés egyszerűsítése – révén is elérhetik. A kormány akkor közölte, hogy az idei adómérséklésre semmiképp sem lett volna mód, ám arra ígéretet tett, hogy jövőre megvizsgálják majd a lehetőségeket.
