BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mi lesz a benzin jövedéki adójával?

Az ellenzék arra kíváncsi, akarja-e csökkenteni a kormány az üzemanyagok jövedéki adóját. A jelek arra utalnak, hogy nem.

2005. október 5. szerda, 15:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Világos választ követeltek a kormánytól az adótörvények mai vitájában az ellenzéki Fidesz képviselői az üzemanyagok jövedéki adójának lehetséges csökkentésével kapcsolatban. Tállai András fideszes képviselő arra figyelmeztetett, hogy a kormány a fuvarozókkal kötött megállapodásban augusztusban felvillantotta az adócsökkentés lehetőségét. Kékesi Tibor szocialista képviselő elmondta: az EU-ban minimális adószintnél csak 10 forinttal nagyobb jelenleg a jövedékiadó-terhelés. A politikus arra kérte az ellenzéki honatyákat, hogy pontosítsák, honnan vonnák el az adócsökkentés miatt kieső forrásokat.

Emlékezetes, hogy a fuvarozók augusztus végén úgy írták alá az ágazat versenyképességének növelését elősegítő 18 pontos megállapodást a kormánnyal, hogy lemondtak az üzemanyagok jövedéki adójának csökkentéséről. Peredi Péter, a Fuvosz főtitkára szerint azért került sor erre a váratlannak is nevezhető lépésre, mert kiderült, hogy a vállalkozók a jövedéki adó mérséklésétől várt költségcsökkenést a megállapodásban szereplő egyéb pontok – többek között az ügyintézés egyszerűsítése – révén is elérhetik. A kormány akkor közölte, hogy az idei adómérséklésre semmiképp sem lett volna mód, ám arra ígéretet tett, hogy jövőre megvizsgálják majd a lehetőségeket.

Sebők Miklós
Sebők Miklós
NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet