BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyurcsány: négymillióval több adót fizetek!

Az adóreform megkezdődött - jelentette ki Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az Országgyűlésben napirend előtt. A kormányfő saját bevallása szerint rosszabbul jár a tervezett adórendszerrel.

2005. szeptember 19. hétfő, 13:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A biztonság az adórendszerben a kiszámíthatóságot, az igazságosság pedig a közteherviselésben azt jelenti, hogy több a felelősség fent, és több a lehetőség lent - fogalmazott a kormányfő. Gyurcsány szerint a jelenlegi 38 százalékról kevesebb mint 35 százalékra csökken a centralizációs ráta, azaz az adóterhelés jövedelmekhez mért aránya.

Teljes jövedelmemet szociális és jóléti célokra adom át az arra rászoruló civil szervezeteknek – válaszolt Varga Mihály volt pénzügyminiszter minapi felvetésére Gyurcsány Ferenc miniszterelnök. Varga – a kormányfő által idézett véleménye szerint - az adóváltozásokkal a Gyurcsány-féle gazdagok járnak jobban. Gyurcsány tehát politikusi fizetése után nem fizet szja-t, míg a Gyurcsány-család másik fő jövedelmi forrása, az osztalékjövedelem után többet kell fizetni mint korábban. A forrásadó ugyanis 20-ról 25 százalékra nő, s így a miniszterelnök – saját bevallása szerint – csak ezzel a változással több mint 4 millió forinttal fizet majd több adót.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet