BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis lehetne evázni és ekhózni egy vállalkozásban?

Egyre valószínűbb, hogy mégsem zárja ki egymást az eva és az ekho, vagyis az érintett vállalkozások mindkét adófajtát alkalmazhatnák.

2005. szeptember 15. csütörtök, 07:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Gazdaság cikke

Bár korábban ennek ellenkezőjéről volt szó, a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) és a Pénzügyminisztérium (PM) között az elmúlt napokban folytatott egyeztetéseken végül a vállalkozások számára kedvezőbb változat volt terítéken. A MÚOSZ hírújságja szerint a javaslatuk az, hogy 35 millió forint éves árbevételig futhasson egymás mellett az eva és az ekho, és csak e fölött lépjen be a korlát. A tervek szerint 10 millióig lehetne evázni (15 százalékos adó), fölötte pedig további 25 millióig lenne mód ekho szerint adózni (ami a kifizetőnek 20, a munkavállalónak 15 százalék közteher megfizetését jelenti). A PM-ben megerősítették az újságíró-szövetség által közölteket, bár hozzátették, hogy minden részletben még nem született megállapodás. Ez feltehetőleg azt jelenti, hogy az árbevételi határ tekintetében még nyílt a vita: nyilvánvalóan a PM sokallja a 35 milliót.

Az ekho 17 szakmát érintene, főleg a művészeti szakmákat, illetve a hírszolgáltató tevékenységet nyújtókat. A hozzájárulást jövő januártól tervezik bevezetni.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet