BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szja-alapú adó váltja az iparűzésit?

Az MSZP költségvetési munkacsoportjának vezetője szerint az iparűzési adót 2008 után szja-alapú közteherviselés válthatja fel.

2005. augusztus 29. hétfő, 12:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az iparűzési adót (ipa) 2008 után személyi jövedelemadó-alapú közteherviselés válthatja - mondta a NAPI Online-nak Szabó Lajos. Az MSZP költségvetési munkacsoportjának vezetője elmondta: a vállalkozások ez esetben a foglalkoztatottak szja befizetésétől függően rónák le az önkormányzatokat illető befizetésüket.
Döntés ugyanakkor nincs a kérdésről, és az elképzelések között továbbra is szerepel egy a jelenlegi árbevétel alapú ipa-t váltó jövedelmezőség-alapú új adónem bevezetése is.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet