Az iparűzési adót (ipa) 2008 után személyi jövedelemadó-alapú közteherviselés válthatja - mondta a NAPI Online-nak Szabó Lajos. Az MSZP költségvetési munkacsoportjának vezetője elmondta: a vállalkozások ez esetben a foglalkoztatottak szja befizetésétől függően rónák le az önkormányzatokat illető befizetésüket.
Döntés ugyanakkor nincs a kérdésről, és az elképzelések között továbbra is szerepel egy a jelenlegi árbevétel alapú ipa-t váltó jövedelmezőség-alapú új adónem bevezetése is.
