Ehhez átlagosan 1,18 millió forintos árbevételt kellett elérni január és március között. Tavaly a hasonló időszakban 1,44 milliárd forintot fizettek az érintettek, ami akkor átlagosan 172 910 forint adóelőleget jelentett, ehhez pedig 1,15 milliós árbevétel dukált.
Így egy év alatt csupán harmincezer forinttal emelkedett az evázók adóalapja. A növekedési ütem nem nevezhető félelmetesnek a maga 2,6 százalékával, ami azt jelzi, hogy a frissen belépett vállalkozások nem a nagyobb forgalmúak közül valók. Az első negyedéves átlagnál egyébként valószínűleg nagyobbat érnek el az év során az evázók, tavaly legalábbis a 2004-hez köthető, harmadolt – egy alkalommal, az év elején még az előző év után fizetnek adót – árbevétel már több mint 216 ezer forint volt, szemben az első negyedévi 172 ezerrel.
A NAPI Gazdaság értesülései szerint áprilisban összesen 18,3 milliárd forint eva érkezett be, ezzel az első négy havi bevétel elérte a 39 milliárd forintot. Ennek több mint fele, csaknem húszmilliárd forint még februárban folyt be, amikor az előző év utolsó negyedéve utáni adót fizették a vállalkozások, illetve a 2004-es teljes évnek megfelelő szintre egészítették ki a korábbi előlegeket. Az első négy havi adat alapján biztosan kijelenthető, hogy túlteljesül az idei 75,3 milliárd forintos bevételi terv (részben ezzel látja a PM ellentételezve a várható 61 milliárd forint áfakiesést).
Folytatás a hétfői NAPI Gazdaságban
