BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jegyzet

Offveszély a PM kiberterében

2005. május 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Helyre kis kommunistázásba fulladt az adóreform-javaslatok gyűjtésére indított fórum a Pénzügyminisztérium honlapján. Sokan magát a kezdeményezést is kétes értékűnek tartották az induláskor, populizmussal vádolva a tárca vezetését, akik ahelyett, hogy futószalagon gyártották volna a jobbnál jobb ötleteket, ilyen placebo megoldásokkal fárasztják a közvéleményt. Az ötlet pedig nem volt rossz: abban az országban, ahol a foci mellett az adózáshoz is szinte mindenki ért, ahol a népnek határozott véleménye van az adórendszerről, egy ilyen kezdeményezés még jól is elsülhet. Tessék, Nép, ha annyira értesz az adózáshoz, mondd meg, szerinted mit kellene tenni! Ha agyament ötletekkel tömik tele a fórumot, elő lehet állni azzal, hogy íme, ennyire futja tőletek, talán mégis jobb, ha ránk (PM plusz szakértők) bízzátok ezt a munkát. Ha meg beesik egy-két hasznavehető javaslat, akkor lehet dicsérni a fiskusvezérek bölcsességét, hogy a nagy háttérzajban meghallották a tiszta szavakat. A régebbi beírásokat böngészve néha az az érzése támad az olvasónak, hogy az adóreform-bizottságokban szerepet kapott szakértők közül többen nem csak az üléseken, de a fórumon keresztül is propagálni próbálták elképzeléseiket.
Mostanra azonban erejét vesztette a lendület, miután pedig nagyjából világossá vált, hogy mit pakolnak bele az adócsomagba, inkább csak kábításra jó a fórum, no meg a politikai hovatartozás leplezetlen kifejezésének is tökéletes terepe. Nem tudni, mi a szándék vele, örök időkig működik-e vagy hagyják szép lassan kifulladni. Talán nem kellene megvárni, hogy tizenéves kiberbetyárok felfedezzék maguknak, és szétoffolják a fórumot, teljesen nevetségessé téve azt.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet