BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brüsszelnek nem tetszik az evaküszöb emelése

Az EU-adminisztráció egyáltalán nem lelkesedik az evaküszöb emelésének ötletéért, ám eljárást nem fontolgatnak Magyarország ellen. Brüsszelben nemtetszéssel fogadták azt a kiszivárgott hazai elképzelést, hogy a kis- és középvállalkozók evaküszöbét megemeljék.

2005. március 7. hétfő, 07:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hírek szerint a pénzügyminisztériumban fontolóra vették, hogy a 25 millió forint éves bruttó árbevételt ötvenmillióra emeljék. Nevük elhallgatását kérő bizottsági források egybehangzóan úgy nyilatkoztak lapunknak, hogy az EU áfabizottsága február 24-i ülésén, amelyen egyebek mellett foglalkoztak az eva rendszerével, világos volt, hogy „rezgett a léc”. Az Európai Bizottság és a tagállamok képviselőiből álló úgynevezett áfabizottság arra volt kíváncsi, hogy a magyar egyszerűsített adóeljárás nem sérti-e az értéknövekedési adóról szóló közösségi irányelvet.

A vizsgálódást még Frits Bolkestein, a belső piacért felelős egykori biztos apparátusa kezdeményezte, és a most már Kovács László alá tartozó főigazgatóság megörökölte a problémát. Brüsszeli forrásaink szerint, ha az előző biztos útmutatásai szerint járnak el, aligha törődtek volna bele az eva jelenlegi formájába. A szakértők között jogszabály-értelmezési vita alakult ki, és még a Magyarország számára kedvező döntést képviselők is elismerték, hogy ugyanilyen meggyőzően tudnának érvelni amellett, hogy miért nincs igazuk.

Folytatás a hétfői NAPI Gazdaságban

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet