Hírek szerint a pénzügyminisztériumban fontolóra vették, hogy a 25 millió forint éves bruttó árbevételt ötvenmillióra emeljék. Nevük elhallgatását kérő bizottsági források egybehangzóan úgy nyilatkoztak lapunknak, hogy az EU áfabizottsága február 24-i ülésén, amelyen egyebek mellett foglalkoztak az eva rendszerével, világos volt, hogy „rezgett a léc”. Az Európai Bizottság és a tagállamok képviselőiből álló úgynevezett áfabizottság arra volt kíváncsi, hogy a magyar egyszerűsített adóeljárás nem sérti-e az értéknövekedési adóról szóló közösségi irányelvet.
A vizsgálódást még Frits Bolkestein, a belső piacért felelős egykori biztos apparátusa kezdeményezte, és a most már Kovács László alá tartozó főigazgatóság megörökölte a problémát. Brüsszeli forrásaink szerint, ha az előző biztos útmutatásai szerint járnak el, aligha törődtek volna bele az eva jelenlegi formájába. A szakértők között jogszabály-értelmezési vita alakult ki, és még a Magyarország számára kedvező döntést képviselők is elismerték, hogy ugyanilyen meggyőzően tudnának érvelni amellett, hogy miért nincs igazuk.
Folytatás a hétfői NAPI Gazdaságban
