A Wise neobank valódi versenytársai 2011 óta változatlanul a nagy nemzetközi bankok, csak épp a fintech vállalatnak azóta lett 15 millió felhasználója. 

Azonban az átutalások túlnyomó többsége még mindig a klasszikus bankrendszeren keresztül megy végbe. Pedig Pápai Attila, a WISE észak-amerikai régiójának termékfejlesztési csapatvezetője elmondta, hogy egy belső felmérés szerint csak 2022-ben a Wise felhasználói összesen egymilliárd eurót spóroltak a tranzakciós díjakon

Pápai Attila elmondta, az infláció és a jelenlegi gazdasági válság nincs közvetlen hatással a vállalat működésére, mivel az emberek ugyanúgy bonyolítanak nemzetközi tranzakciókat.

Sőt, a helyzet talán még jobban erősíti a Wise pozícióit, mivel a cégek és a magánszemélyek is törekszenek a költséghatékonyságra: mivel ebben a Wise a versenytársak előtt jár, egyre több ügyfél választja a szolgáltatásaikat.

A cég éppen ezért elsősorban most nem az új termékek fejlesztésére fókuszál, hanem arra, hogy a meglévő szolgáltatásait minél több országban, minél több ügyfél számára elérhetővé tegye. 

Mivel a Wise nem egy egyszerű bank, hanem egy fintech cég, nem is úgy tárolja az ügyfelek pénzét, mint a hagyományos bankok, amelyek hitelekbe és különböző befektetésekbe helyezik ki a pénzeket. 

A Wise számlái ezzel szemben több nagy banknál egy folyamatosan elérhető likvid számlán tárolódnak, amelyek sosem kerülnek kihelyezésre, így minden ügyfél bármikor elérheti minden ott elhelyezett pénzét.

Mivel a Wise minden tekintetben középárfolyamon váltja a devizákat, így a tranzakciós átfutási idő miatt bizonyos esetekben olyan speciális helyzet is előállhat, hogy a cég számára mínuszos lesz egy ügylet, ám az ilyesmi nagyon ritkán fordul elő. 

A legnagyobb kockázat akkor áll fenn, amikor valamilyen extrém árfolyamingadozás történik a devizákkal, de a jól előre látható helyzetekre reagál a cég, ilyen volt a brexit is, amikor a fontban történő váltásoknak meghatároztak egy felső összeghatárt, hogy ne lehessen nyerészkedni az ügyletekkel.