Hamarosan magasabb szintre kapcsol a hőség: jön a harmadfokú hőségriasztás, és egyáltalán nem kizárt, hogy napi melegrekordok dőlnek meg. A rendkívüli hőség a budapesti tömegközlekedést is megterheli.
A Népszava szerint Szedlmajer László, a BKV Zrt. autóbusz- és trolibusz-üzemeltetési vezérigazgató-helyettese azt mondta a a Klímavédelmi, Közlekedési és Városfejlesztési Bizottság legutóbbi ülésén azt mondta, hogy a rekkenő hőségben a 20 évnél régebbi autóbuszokban a klíma nem tud hatékonyan működni, a berendezések cseréje pedig autóbuszonként 10 millió forintba kerülne, amire nincs jelenleg forrása a BKV-nak.
Szedlmajer hangsúlyozta, 35 fok felett olyan gáznyomás alakul ki a klímaberendezésekben, ami miatt a járművek önvédelmi rendszere egész egyszerűen leállítja a kílmát.
Szóba került az is, hogy az M3-as metró utólagos klimatizálása ugyanakkor lehetséges lenne elviekben, azonban az orosz gyártó nem engedi, hogy a kocsik vázszerkezetét megbontsák, a vonatvezérlés gyártója pedig azóta szankciós listára került.
Az Index felidézi, hogy az elmúlt egy évben 300 új busz állt forgalomba a fővárosban, ezek nagyrészt az Arriva-csoporthoz kerültek, míg a BKV Zrt. 65 új járművet szerzett be. Ezeken a klíma stabilan működik.
Módosították a klímát a CAF-villamosokon is, ami így a BKV Zrt. számításai szerint működni fog akár 43,5 Celsius-fokos külső hőmérséklet mellett is. A hőség miatti sídeformációt locsolással próbálják kivédeni.
