BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak elterelés volt, hogy a NER megvenné az RTL-t

Vidus Gabriella, az RTL-vezérigazgatója szerint a kormányváltással nincs tovább ellenszélben az RTL, ugyanakkor hátszél sincs, így digitális fókusszal, üzleti alapon növekedhetnek. Hangsúlyozta: csak egy jól működő gumicsont volt a NER-es felvásárlási sztori.

2026. június 23. kedd, 20:13

Fotó: Index / Szollár Zsófi
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vidus Gabriella az RTL kormányváltás utáni kilátásairól beszélt a Forbes-nak, és arról, hogy milyen „gumicsontokat″ dobtak le, amelyek a céget is érintették.

Az interjúban Vidus felidézte, hogy a 2014-ben bevezetett reklámadót egyértelműen az RTL-re szabták, ami 2019-ig folyamatos bizonytalanságot okozott, mivel a mértéke minden évben az utolsó pillanatban dőlt el. Kiemelte, hogy a Central médiaportfólió felvásárlásának 2016-os meghiúsulásával vált világossá számukra, hogy nekik „nem osztottak lapot”.

Azokat a pletykákat, amelyek arról szóltak, hogy a NER felvásárolná az RTL-t, a vezérigazgató a legnagyobb elterelésnek és gumicsontnak nevezte, szerinte ugyanis soha nem érkezett valódi vételi szándék.

Vidus szerint 2014 után pár évre teljesen elapadtak az állami hirdetések, később pedig mintegy 2 milliárd forintig tértek vissza, mert enélkül a TV2-nek juttatott pénz tiltott állami támogatásnak minősülhetett volna.

Az új politikai környezetben Vidus Gabriella szerint szélcsend van: eltűnt a hátszél a versenytársak mögött, de szembeszélben sincs az RTL, ezt pedig ő kifejezetten kedvezőnek tart. Úgy látja, ha ez a 12 év ellenszél nincs, a két veszteséges év akáe nullszaldóra is kijöhetett volna, és a Centralt is valószínűleg meg tudták volna venni. Ugyanakkor nagyon sikeresnek tartja a 4iG-vel kötött „hard bundle” megállapodást: nagyot dobott az előfizetőszámon, hogy tavaly óta csak a 4iG csomagjában van RTL+ streaming szolgáltatás a hazai telekommunikációs vállalatok közül.

Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet