Vidus Gabriella az RTL kormányváltás utáni kilátásairól beszélt a Forbes-nak, és arról, hogy milyen „gumicsontokat″ dobtak le, amelyek a céget is érintették.
Az interjúban Vidus felidézte, hogy a 2014-ben bevezetett reklámadót egyértelműen az RTL-re szabták, ami 2019-ig folyamatos bizonytalanságot okozott, mivel a mértéke minden évben az utolsó pillanatban dőlt el. Kiemelte, hogy a Central médiaportfólió felvásárlásának 2016-os meghiúsulásával vált világossá számukra, hogy nekik „nem osztottak lapot”.
Azokat a pletykákat, amelyek arról szóltak, hogy a NER felvásárolná az RTL-t, a vezérigazgató a legnagyobb elterelésnek és gumicsontnak nevezte, szerinte ugyanis soha nem érkezett valódi vételi szándék.
Vidus szerint 2014 után pár évre teljesen elapadtak az állami hirdetések, később pedig mintegy 2 milliárd forintig tértek vissza, mert enélkül a TV2-nek juttatott pénz tiltott állami támogatásnak minősülhetett volna.
Az új politikai környezetben Vidus Gabriella szerint szélcsend van: eltűnt a hátszél a versenytársak mögött, de szembeszélben sincs az RTL, ezt pedig ő kifejezetten kedvezőnek tart. Úgy látja, ha ez a 12 év ellenszél nincs, a két veszteséges év akáe nullszaldóra is kijöhetett volna, és a Centralt is valószínűleg meg tudták volna venni. Ugyanakkor nagyon sikeresnek tartja a 4iG-vel kötött „hard bundle” megállapodást: nagyot dobott az előfizetőszámon, hogy tavaly óta csak a 4iG csomagjában van RTL+ streaming szolgáltatás a hazai telekommunikációs vállalatok közül.
