BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Most figyeljen, így nyújthatja be az áfabevallást

Február elsejével elindult az áfabevallási időszak. A bevallást az eÁFA-rendszerben, webes felületen, illetve a gép-gép kapcsolaton keresztül is megtehetjük.

2024. február 13. kedd, 14:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közleményében azt írja, hogy az adóhivatali adatokra épülő szolgáltatáscsomag a vállalkozások számára előnyös megoldást kínál az adókötelezettség gyors és pontos teljesítésére, mivel azon túl, hogy kevesebb vele az adminisztráció, képes kiszolgálni a vállalkozások ügyviteli rendszerének adatigényét.

Hozzátették, hogy az eÁFA-val sztenderd adókódokat vezettek be. Ezek és az ezeknek megfelelő beszédes adókódok meghatározzák, hogy milyen bevallási sorok kötődnek a bizonylat tételeihez. Lényeges előny a NAV szerint, hogy azok az áfaalanyok, akik ezen a rendszeren keresztül intézik a bevallásuk, nem kell M-lapon is adatot szolgáltatni.

Az adóhatóság hozzáteszi, azok használhatják az eÁFA webes felületét, akik egy adott bevallási időszakban 100 ezernél kevesebb számlát kezelnek, ennél több bizonylat esetén gép-gép kapcsolaton keresztül biztosított a rendszer használata.

A havi bevallók február 20-ig, a negyedévesek április 22-ig, az éves bevallók pedig 2025-ben nyújthatják be először bevallásukat az eÁFA rendszerén keresztül.

Egyre furcsább dolgokat lát a NAV Dzsudzsák Balázs cége körül
Meg nem érkezett éves beszámoló, végrehajtási eljárás, törölt adószám − komolyan szaglászik a NAV a volt válogatott labdarúgó, Dzsudzsák Balázs cégénél.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet