BUX 139030.21 -0,33 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol elkezdte átvenni a benzinkutakat, amelyeknek éppen ő nem szállított üzemanyagot

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) három, 48 órán túl zárva tartó hazai töltőállomás ideiglenes tovább-üzemeltetésére kirendelte már a Molt, vagyis érvényesítette a 480 forintos üzemanyagár-plafon tavaly novemberi meghúzásával egy időben megjelent rendeletet - írja a Népszava.

2022. március 19. szombat, 14:14

Fotó: Napi.hu / Lowescher Ábel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lap szerint a három szóban forgó, kis kút amiatt kényszerült több napos bezárásra, mert a Moltól mint nagykereskedőtől nem kapott üzemanyag-utánpótlást.

A szállítási gondok szakértők szerint a 480 forintos nagykereskedelmi ármaximumról szóló, három héttel ezelőtti rendeletben gyökereznek, amennyiben azt követően a Molon kívüli nagykereskedők – vagyis az importőrök – lényegében felfüggesztették a kutak kiszolgálását. Bár a százhalombattai finomítót működtető Mol átvállalta a piaci így ellátó nélkül maradt 30 százalékának kiszolgálását, a hirtelen megugró igényekhez csak lassan idomuló szerződéskötési és kiszállítási rendszer miatt a hazai kutak nem kis hányada – egyes becslések  szerint negyede - egyszerűen kifogyott az üzemanyagból.

A lap több forrása sem tartja etikusnak, hogy a kutas önhibáján kívüli okokból, illetve kifejezetten a Mol szállítási nehézségei miatt zárva tartó állomások üzemeltetését a kormány épp a Molnak adja át.

Az elmúlt napokban valóban számtalan kútról érkezett hír, hogy elfogy az üzemanyaguk, korlátozni kényszerülnek a kiadható mennyiséget, vagy fizetési plafont vezetnek be. Van, ahol maximum 1000 forintért lehet tankolni.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet