BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szotyigyárnak ad több mint 4 milliárdot az állam

Uniós forrásból segíti ki a kormány a Mogyi Kft.-t.

2022. február 16. szerda, 08:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy magáncég Bajára tervezett beruházása költségének felét kapja meg támogatásként uniós forrásból - írja a hvg.hu a kormány kedd este közzétett határozata alapján.

A Mogyi Kereskedelmi Kft. székhelye Csávoly, tulajdonosa egy bajai testvérpár, Kenyeres Zoltán és Kenyeres Imre Róbert. A Forbes 2021-es listája szerint együtt akkor a 42. leggazdagabbak voltak az országban 38,3 milliárd forintos vagyonukkal.

A határozat melléklete szerint „a támogatást igénylő tulajdonában álló per- és igénymentes telephelyen, Baján kerülne létrehozásra egy napraforgó-pirító és -csomagoló üzem (szociális helyiségekkel), valamint készáruraktár (a meglévő raktár bővítéseként), a kapcsolódó telepi infrastruktúrával együtt mintegy 8,4 milliárd forint értékben”.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet