BUX 137975.60 -1,09 %
OTP 44270 -1,45 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Aldi jégkrémet hív vissza, minden üzletben kapható volt

Citromos ízesítésű Grandessa Sorbet jégkrémet hív vissza az Aldi üzletlánc, mivel abban szennyező anyag lehet. A termék árát blokk nélkül is visszatérítik.

2022. február 8. kedd, 15:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Termékvisszahívást jelentett be az Aldi a Grandessa Sorbet jégkrém 1000 milliliteres , citromos ízesítésű, 2022. április 30-ai minőségmegőrzési idővel rendelkező tételére.

A termékben kis mennyiségben etilén-oxid jelenlétét mutatták ki, amely a jégkrém-stabilizátor alapanyagból származik. A visszahívás kizárólag a 2022. április 30-ai minőségmegőrzési idővel azonosított termékekre vonatkozik, a gyártója a Froneri Ice Cream Deutschland GmbH.

Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. és a Froneri GmbH elővigyázatosságból, a felelős forgalmazói magatartás szabályait betartva indította el a termékvisszahívást. Kérik, hogy a jégkrémet ne fogyasszák el. A szennyezett termék rövid távú fogyasztása nem jár számottevő kockázattal, hosszú távú és rendszeres bevitele azonban növelheti a daganatos megbetegedések kialakulásának az esélyét - olvasható az Aldi honlapján.

A termék minden magyarországi Aldi-üzletben elérhető volt. A termék értékesítését felfüggesztették. A terméket bármelyik üzletbe vissza lehet vinni, a vételárat a vásárlást igazoló blokk hiányában is visszatérítik.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet