BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Így zöldítik a turizmus a Keletinél

A májusban nyílt IntercityHotel Budapest anyavállalata, a német Deutsche Hospitality szállodacsoport céljai közt szerepel, hogy a következő években a vezető szállodaláncok közé kerüljön Európában. A helyszínt most mutatta meg a sajtónak az üzemeltető cég.

2021. július 8. csütörtök, 19:24

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Új szálloda, szállodalánc indul Budapesten, a Keleti Pályaudvar mellett. A Deutsche Hospitality öt éven belül vár megtérülést a beruházástól, addig pedig várja az átalakuló szokások nyomán beeső vonatozó ügyfeleket. Mint az a helyszín sajtóbejárásán kiderült, lehet a Keleti környékén is zöld energiát felhasználó boltot működtetni.

A IntercityHotelek üzemeltetésére egyedülálló módon csak zöldenergiát használnak, továbbá a budapesti hotel esetében a 312 szoba mindegyikét, a BistroLonge & Bar-t, valamint a konferenciatermeket is úgy tervezték meg, hogy természetes napfénnyel önállóan is meglehessen világítani.

A Deutsche Hospitality európai hoteleiben évente 12,3 tonnával csökkentették a felhasznált kemény szappan mennyiségét, és évi 4 tonna műanyagot takarítottak meg idáig.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet