BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hazaviszi a nyereségét Kecskemétről a Mercedes

A hvg.hu szúrta ki, hogy a cég beszámolója szerint a 41,55 millió eurós adózás előtti eredményből még hat százalékot sem kellett a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft-nek leadóznia. A többi a német anyavállalathoz megy.

2021. május 27. csütörtök, 06:20

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 2020-as üzleti évét 39,3 millió eurós adózott eredménnyel zárta a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. – olvasható a cég éves beszámolójából. E szerint a nyereség 13,76 milliárd forintot. Tett ki.

Az eredménnyel együtt a magyar Mercedes-cég leadta annak felhaszálásáról szóló határozatát is - írja a hvg.hu, hozzátéve, hogy a társaság adózott eredménye e szerint az alapító részére, osztalékként kifizetik.


Vagyis: a Magyaroroszágon megtermelt pénz a Mercedes-Benz AG-hoz vándorol.

A beszámolóból az is kiderül, a vállalat adózás előtti eredménye 41,55 millió euró volt, az adófizetési kötelezettség ennek 786,8 millió forintnak megfelelő részére terjedt ki, ami 2,248 millió eurót jelent. Ez pedig mindössze 5,7 százaléknak felel meg, noha a társasági adó mértéke alapaesetben, kedvezmények nélkül 9 százalék.

Szabó István M.
Szabó István M.

Ez is érdekelhet