BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elárulták, mi okozta a paksi atomerőmű teljesítménycsökkenését

Tervezett teljesítménycsökkentés történt vasárnap hajnalban a paksi atomerőműben - közölte honlapján az erőmű.

2021. május 9. vasárnap, 15:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A létesítmény 2. és 3. blokkját hajnal 3 órától kezdődően tervezett menetrendtartás miatt összesen 340 megawattal leterhelték - idézi az MTI.

Az esemény nem minősül üzemzavarnak és a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt.-vel egyeztetve történt. A menetrend szerint a két blokk 19 órára ismét névleges teljesítményen üzemel majd - tették hozzá.

Mint lapunk megírta: vasárnap hajnali 4 óra körül beszakadt a villamos energia termelés Pakson. A termelés vasárnap dél körül is csupán fele volt a névleges 2000 megawattos teljesítménynek, ami akkor is feltűnő és kevés, ha április 30. óta az 1-es blokkon előre tervezett nagyjavítási munkálatok zajlanak, és az az 500 MW nem adódik a hálózatra.

A paksi nukleáris erőmű teljesítménye két lépésben csökkent, a négy nukleáris blokkból így csupán az egyik megy teljes üzemben.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet