BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szigorított a kormány: keményebb büntetést kaphatnak a renitens vendéglátósok

Szigorított a kormány a szabályok ellenére kinyitó vendéglátósok büntetésén - írja a Magyar Hang.

2021. január 30. szombat, 10:43

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Közeledik február elseje, amikor egyes vendéglátóhelyek a szabályokkal szemben mégis arra készülnek, hogy kinyitnak. Orbán Viktor miniszterelnök a pénteki rádióinterjújában arra kért minden érintett, hogy ne tegyen ilyet, a büntetési tételeket pedig azóta már szigorították is. Ez a szombaton éjjel megjelent Magyar Közlönyből derült ki - írja a portál.

Az új szabályok szerint, ha egy vendéglátóhely a tiltás ellenére kinyit, akkor első alkalommal hat hónapra, ha pedig újból megszegi a szabályokat, akkor egy évre bezárhatják. Utóbbi esetében az üzemeltetőt egyúttal el is tiltják vendéglátó tevékenység végzésétől.

Emelkedik a bírságok összege is, 1 millió forinttól egészen 5 millió forintig terjedő összeget szabhatnak ki.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet