BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bankkártya vs. készpénz - ki költ többet a boltokban?

Az elektronikus fizetésre vonatkozó szabály nem terhet, hanem fejlődési lehetőséget és nagyobb bevételt jelenthet az érintett cégek számára a PM szerint.

2021. január 16. szombat, 13:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Januártól az online kasszát működtető cégek kötelesek elektronikus fizetési lehetőséget biztosítani a vásárlóknak.

A Pénzügyminisztérium szerint az új szabályhoz köthető fejlesztések pedig előrelépést jelenthetnek a vállalkozások számára.

A versenyképesség növelése, valamint a készpénzállomány csökkentése mellett a cégek profitálhatnak is az elektronikus fizetési lehetőséggel.

A minisztérium iparági tapasztalatokra hivatkozva azt mondja, a vásárlók 15-20 százalékkal többet költenek, ha nem készpénzzel terveznek fizetni, mert nem korlátozza őket a náluk lévő készpénz mennyisége.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet