BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénzt vagy új jegyet ad a Cinema City a felhasználatlan mozijegyekért

A kormány által kihirdetett járványvédelmi intézkedésekhez igazodva a Cinema City valamennyi magyarországi multiplex mozija is bezár november 11-től, határozatlan időre.

2020. november 11. szerda, 10:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

"Természetesen követjük a kormányzati intézkedéseket, mert számunkra is a legfontosabb a nézőink és a dolgozóink egészsége. Ugyanakkor szomorú, hogy idén másodszor kell elbúcsúznunk a mozilátogatóktól. Bízunk abban, hogy hamarosan friss nemzetközi és magyar filmkínálattal, mérsékeltebb járványügyi körülmények mellett találkozhatunk majd velük" - mondta Buda Andrea, a Cinema City marketing és PR igazgatója.

"Ha a járványhelyzet és a mozis piac is normalizálódik, abban bízunk, hogy az idei elhalasztott nagy premiereket mihamarabb be tudjuk pótolni, ehhez a biztonságos mozizást - ahogyan eddig is -, a továbbiakban is biztosítani fogjuk" - tette hozzá az igazgató közleményében.

Az online megvásárolt jegyeket a Cinema City visszautalja, a pénztárban vásárolt jegyeket a blokk és a jegy bemutatásával a mozivezető irodájában fizetik vissza. Amennyiben nincs blokk a vásárlásról, csak a mozijegy, ez esetben 90 napos rendkívüli felhasználású jegyet biztosít a cég.

A be nem váltott ajándékjegyek érvényességét, amelyek november 11 után járnak le, a mozihálózat az újranyitás dátumától számított plusz fél évre automatikusan meghosszabbítja.

Online vetítésre vált a Budapest Film
Szerdától legalább egy hónapra bezártak a Budapest Film Zrt. fővárosi mozijai, a Corvin, a Művész, a Puskin, a Toldi, a Tabán és a Kino Cafe. Az online Távmozi ugyanakkor továbbra is vetít filmeket, még tart az olasz filmfesztivál, november 18-án európai mozik éjszakája lesz, november 24-én pedig izraeli filmfesztivál kezdődik.
Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet