BUX 138567.80 -0,67 %
OTP 44400 -1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogadható a szakszervezeteknek az új adó

A szakszervezetek elfogadhatónak tartják a fővárosi újraindítási adót, ha annak bevételét a munkahelyek megtartására fordítják. Ezt azoktól a cégektől szednék be, amelyek bevétele nem csökkent, vagy nőtt a járvány ideje alatt.

2020. október 15. csütörtök, 18:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elfogadhatónak tartják a szakszervezetek a fővárosi önkormányzat tervét az újraindítási adó bevezetéséről, amennyiben az abból származó plusz bevétel garancia arra, hogy a főváros nemcsak megőrzi a munkahelyeket a saját cégeinél, közintézményeinél, hanem bért is emel - közölte a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ), a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF), valamint az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT) az MTI-vel.

A három konföderáció elfogadhatónak tartja a megemelt iparűzési adó - újraindítási adó - átmeneti bevezetését a fővárosban azoknál a cégeknél, amelyeknek a bevétele nem csökkent, sőt esetleg emelkedett is a járvány ideje alatt.

Most a legfontosabb több tízezer munkahely megmentése, hogy senki ne maradjon megélhetési forrás nélkül. A tervet akkor tudják támogatni, ha ígéretet kapnak arra, hogy a pluszbevételből a főváros megőrzi a munkahelyeket és nyitott a béremelésre is.

A közlemény aláírói szerint érthető, hogy miután a kormány jelentős forrást elvont a fővárostól is, helyben kell valahogyan pótolni a hiánynak legalább egy részét. Ezért úgy vélik, elfogadható a terv, amely szerint ehhez most olyan cégek nyújtanak segítséget, amelyek pénzügyi helyzetük alapján megtehetik ezt.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet